Chcesz rozpocząć naukę, lub szukasz dodatkowych materiałów by poszerzać znajomość języka obcego?
W dzisiejszych czasach nie ma nic prostszego niż ściągnięcie odpowiedniej aplikacji!
I tu pojawia się pytanie, jaką aplikację wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Dlatego też postanowiliśmy przedstawić Wam 5 naszym zdaniem najlepszych aplikacji do nauki języków obcych. Zacznijmy od tego, że warto posiadać jakąkolwiek aplikację, ponieważ zawsze będziesz miał ją w zasięgu ręki, nawet kilka kilkanaście minut poświęcone każdego dnia na naukę daje efekty. Kiedy na przykład czekasz na wizytę u lekarza, stoisz na przystanku czy czekasz na taksówkę zamiast marnować czas możesz poduczyć się języka.
Możesz używać tych aplikacji do nauki języka, do nauki słów i zwrotów w wielu różnych językach,
w tym hiszpańskiego, angielskiego, francuskiego, greckiego, włoskiego, niemieckiego, holenderskiego, rosyjskiego, chińskiego i wielu innych. Wystarczy sprawdzić każdy opis, aby zobaczyć, która aplikacja posiada język który Cię interesuje.
Memrise
Memrise to darmowa częściowo darmowa aplikacja
do nauki języków obcych. Jest łatwa w obsłudze, obsługuje kursy offline i pozwala uczyć się ogromnej liczby języków. Możesz zacząć od prostych lub przejść od razu do bardziej zaawansowanych lekcji. Nauka z Memrise jest łatwa
i przyjemna. Słowa są umieszczane w zdaniach z podobnie brzmiącymi słowami z Twojego języka ojczystego, aby pomóc zbudować połączenie do ich zapamiętywania.
W celu łatwiejszego zapamiętywania Memrise wykorzystuje obrazki i grafiki. Inną metodą stosowaną przez Memrise jest nauczanie poprzez pomieszanie tłumaczeń. W ten sposób nauczysz się kilku nowych słów naraz, a następnie będziesz się ich ciągle uczyć w innej kolejności, aby upewnić się, że je znasz, zanim przejdziesz do następnej rundy. Języki, których możesz się nauczyć: Angielski, francuski, hiszpański, holenderski, portugalski, norweski, duński, japoński, koreański, islandzki, słoweński, arabski, turecki, niemiecki, szwedzki, polski, włoski, chiński, rosyjski, mongolski. Możesz korzystać z aplikacji Memrise z systemu Android, iPhone lub iPad, a także online poprzez przeglądarkę internetową.
Plusy Memrise:
Unikalne techniki nauki
Spora ilość języków do wyboru
Opcje aktualizacji
Minusy :
Konieczność założenia konta
Niektóre opcje płatne
Duolingo
Naprawdę łatwo jest zacząć uczyć się nowego języka
z Duolingo. Wystarczy otworzyć aplikację i wybrać język, którego chciałbyś się nauczyć, aby natychmiast rozpocząć kurs. Nie musisz nawet tworzyć konta, aby rozpocząć kurs, ale jeśli to zrobisz, możesz zapisać i śledzić swoje postępy. Nauka z Duolingo polega na skojarzeniu dźwięku tłumaczenia z obrazami tekstu i obrazów, a następnie na ręcznym przetłumaczeniu dźwięku z powrotem na język ojczysty, aby wzmocnić nowe słowa. Każda zakończona sekcja przenosi Cię do trudniejszych zadań, aby bazować na Twoim słownictwie i strukturze zdań. Masz możliwość przetestowania kilku sekcji jednocześnie, jeśli znasz język,
a Duolingo dostosuje pytania w zależności od tego, jak dobrze sobie radzisz.
Duolingo działa online poprzez stronę internetową,
jak również poprzez aplikację na Androida, iPhone’a,
iPada i Windows 10.
Plusy Duolingo:
Nie wymaga zakładania konta
Całkowicie darmowa
Minusy:
Niektóre polecenia trudne do zrozumienia
Busuu
Busuu aplikacja łatwa w użyciu. Wystarczy wybrać obsługiwany język, którego chcesz się nauczyć, zalogować się, a następnie zdecydować, od którego z kursów chcesz zacząć – dla początkujących, podstawowych, średnio zaawansowanych, zaawansowanych lub celów turystycznych. Busuu jest bardzo dobrym wyborem dla osób początkujących które mogą być już
w pobliżu osób posługujących się językiem obcym (np. przebywają w danym kraju) i muszą szybko nauczyć się słów w kontekście. Aplikacja uczy Cię słownictwa i zwrotów, zarówno odosobnionych jak i w zdaniach, a następnie testuje Cię w miarę jak poruszasz się po poziomach, aby sprawdzić Twoją wiedzę.
Plusy Busuu:
Szeroki zakres nauki na każdym dostępnym poziomie
Minusy:
Wymaga założenia konta
Większość opcji płatna
Busuu jest dostępna w Internecie, telefonie iPhone, iPadzie i urządzeniach z systemem Android.
Fiszkoteka
Fiszkoteka jest ciekawą platformą do nauki języków obcych za pomocą fiszek. Jest jedną z najpopularniejszych aplikacji w Polsce.Z jednej strony jest to w pełni uzasadnione; duży wybór dostępnych języków, zróżnicowane tryby nauki. System powtórek oraz darmowa wersja przemawiają na korzyść Fiszkoteki. Jednak główne wady aplikacji dostrzec można dopiero po zaczęciu korzystania z niej. Nie najlepiej skonstruowane fiszki dla osób na wyższym poziomie zaawansowania niż początkujący, brak nagrań native speakerów oraz uboga wersja darmowa nie pozwalają nazwać Fiszkoteki produktem bez wad.
Plusy Fiszkoteki:
Bezbłędna obsługa w języku polskim
Minusy:
Aplikacja płatna
Brak nagrań native speakerów
Wszystkie kursy i zestawy można zobaczyć na: http://www.fiszki.pl/ i https://fiszkoteka.pl
AccelaStudy
AccelaStudy posiada oddzielną aplikację mobilną dla każdego języka, którego chciałbyś się nauczyć. Każda aplikacja jest obsługiwana w ten sam sposób – wszystkie funkcje są takie same. Zawiera różne metody uczenia się, takie jak karty flash, quizy audio, rozmieszczone powtórzenia i inne. Tryb głośnomówiący jest idealny, jeśli prowadzisz samochód, dzięki czemu możesz uczyć się nie patrząc na swoje urządzenie. Te darmowe aplikacje do nauki języków obcych pozwolą Ci zbudować własne zestawy do nauki, dzięki czemu zdecydujesz, na których słowach się skupisz. Jest to świetne, jeśli masz problem z nauką garstki słów – wystarczy umieścić je w tym samym zestawie do nauki i uczyć się ich oddzielnie od wszystkich pozostałych słów.
Plusy AccelaStudy:
Dostępna opcja nauki podczas jazdy samochodem
Kilka metod nauki
Minusy:
Dostępna tylko na system IOS
Rzadkie aktualizacje
W porównaniu z podobnymi aplikacjami mniejszy wybór języków do nauki