Przejdź do treści

Kurs greckiego na Peloponezie

Drugi kurs greckiego w Grecji odbędzie się w 2 połowie maja (17-31) w Paralio Astros na Peloponezie. 🙂 Samolotem można dolecieć do Aten lub Kalamaty.

Wstępnie planujemy pierwszy tydzień dla początkujących, a drugi dla bardziej zaawansowanych (jeśli chcecie wpaść tylko na tydzień). Wielu z Was pasuje też opcja 10-dniowa, więc jej nie wykluczamy.

Tak jak poprzednio nie ma podziału na poziomy: uczymy się od siebie nawzajem pod czujnym uchem lektorki oraz z pomocą naszych greckich gospodarzy. 🙂 Nie zamykamy się w sali lekcyjnej by zakuwać gramatykę, ale wychodzimy w teren i uczymy się w praktyce rozmawiając z miejscowymi i ze sobą nawzajem.

Przewidujemy ok. 25 godzin wspólnej nauki pon.-pt. poczynając od wspólnego przygotowywania śniadań, wyjść na miasto, bazar, do tawerny, na zakupy, na plażę czy spacery.

Według Waszego zainteresowania planujemy też program agroturystyczny: np. robienie wina, serów, mini-kurs gotowania z Christianą Gardikioti, itp. a także zwiedzanie: dzień starożytny, dzień bizantyński, dzień współczesny = okoliczne góry i malownicze wioski. Możemy też zorganizować atrakcje sportowe czy wędrówki górskie.

 

Zakwaterowanie:

http://castleviewpetitehotelspa.com/

po 2-3 osoby na studio

 

Koszt zakwaterowania i kursu:

 

7 nocy: 870 zł.

10 nocy: 1225 zł.

14 nocy: 1535 zł.

 

Jest możliwość przedłużenia pobytu.

Przelot na własną rękę.

 

Wyżywienie:

Śniadania będziemy robić razem (sałatki greckie, jogurt z miodem… 🙂 ), można też kupić np. tiropitę za 1,50 Euro, kawę za 1,20, sok za 2, na obiad danie główne w tawernie to 10-12 Euro, w fastfoodzie souvlaki to 2.20 Euro, piwo 2.10, sałatka 2.50. Pizza na dwie osoby to 12,50 Euro. Każde studio ma aneks kuchenny, więc możemy też sami gotować i przy okazji poznawać słownictwo z tym związane. 🙂

 

Wstępnie szacujemy, że koszt atrakcji agroturystycznych na tydzień to minimum 120 Euro (bez kosztów transportu), ale o tym w czym będziecie chcieli wziąć udział zdecydujemy wspólnie w gronie uczestników. Program może być bardziej intensywny lub mniej, zależnie od potrzeb.

Nasz wyjazd będzie jednym z elementów projektu Christiany Gardikioti “The Meraki People”, który ma na celu rewitalizację tego pięknego regionu m.in. przez agroturystykę. Czujcie się zaproszeni do dołączenia do tej grupy. 🙂

Zgłoszenia: biuro@e-polyglots.com .

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obejrzyj fotki z poprzedniego kursu.