Przejdź do treści

Najpiękniejsza trasa rowerowa Grecji

Trasa rowerowa pomiędzy Maleas – Astros to idealny pomysł na poznanie półwyspu Peloponez…Przekonaj się, czy ta trasa rzeczywiście należy do jednych z najpiękniejszych w całej Grecji. Wsiadaj na dwa kółka i odkryj skarby skrywane pośród gór, zatok i lazuru wody…

POCZĄTEK I KONIEC

Przylądek Maleas, gdzie warto zaplanować początek wyprawy rowerowej, to dość trudny odcinek, to koniec kontynentu. To miejsce, gdzie kończą się wsie, drogi i gaje oliwne a trasa jest dzika. Tutaj wiatry wieją dość mocno, obszar jest suchy i odludny. Miejsce to słynie z pięknych wybrzeży i historycznych latarni morskich. Z kolei Astros, a więc miejsce, gdzie trasa ma swój koniec to piękne plaże i historyczne zabytki.
A co jest pomiędzy?


PRZYSTANKI NA TRASIE


Monemwasia: To piękne miasteczko położone na skalistym półwyspie, znane z bizantyjskiej twierdzy i malowniczych uliczek, z bogatą historią i niezliczoną ilością ruin. Głównym środkiem transportu, ze względu na bardzo wąskie uliczki są… muły. Miasteczko idealne na złapanie oddechu i zanurzenie się w “innym świecie”. Położone jest ok 50 km od punktu początkowego.

Kyparissi: to miejsce położone za pionową skałą. Zjazd do tego miejsca przyprawia o szybsze bicie serca. Wymaga doświadczenia ze względu na szybkość i niebezpieczeństwo. Obecnie wieś to raj dla wspinaczy.

Leonidio: Miasto otoczone górami, znane z produkcji bakłażanów i pięknej architektury. To tutaj znajduje się wielka czerwona skała – jeden z największych rejonów wspinaczkowych w Grecji.

Paralia Astros: Piękne plaże i spokojna atmosfera, idealne miejsce na zakończenie wycieczki. Położone zaledwie 30 km do Nafplio – dawnej stolicy Grecji.


Każdy odcinek oferuje inne widoki i inne doświadczenia. Piękno tej trasy polega na tym, że jedziemy zarówno po dzikich, bardzo słabo zagospodarowanych terenach, jak i po niemal idealnych drogach asfaltowych. Trasę fajnie zaplanować na 3-4 dni, aby korzystać nie tylko z piękna przyrody, ale także z gościnności lokalnych mieszkańców, oczywiście prowadząc konwersacje w języku greckim. A jak wiadomo, każda chwila poświęcona na naukę jest na wagę złota.