Przejdź do treści

Nauka języków obcych przez internet – czy warto?

Czy nauka języka przez komunikator internetowy może być efektywna?

Na pewno wiele osób w dzisiejszych czasach zadaje sobie to pytanie. Wielu również uważa, że nauczyciel powinien siedzieć obok – wtedy komunikacja biegnie swobodniej oraz możemy obserwować mowę ciała rozmówcy, która ułatwia nam zrozumienie przekazu. Rzeczywistość może Was zaskoczyć. Lekcje przez komunikatory (np. Skype) są niemal tak efektywne jak lekcje odbywane twarzą w twarz. Lektor ma całą uwagę skupioną na słuchaczach, może im pokazać materiały poprzez funkcję „Udostępnij mój ekran”, ma też możliwość skorzystać z multimediów.

Ponadto taka forma nauki jest niezwykle elastyczna. Nie ma typowych ograniczeń co do miejsca i czasu zajęć. Możemy uczyć się nie wychodząc z domu i nie marnując czasu ani pieniędzy na dojazdy. Łatwo jest dobrać odpowiedniego nauczyciela, którego kwalifikacje i charakter nam odpowiadają. Kolejny argument za to niska cena przeprowadzenia kursu. Potrzebne jest tylko ciche, spokojne miejsce (idealnie do tego nadaje się nasz własny dom) z dobrym połączeniem internetowym. Szkoła językowa nie ponosi wielu dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem biura i zatrudnieniem np. recepcjonisty. W związku z tym lekcje przez Skype mogą kusić zarówno atrakcyjną ceną jak i bardzo szeroką ofertą dostępnych rodzajów kursów.

Tak więc jest to propozycja dla wszystkich, a w szczególności dla osób, które mają zbyt mało czasu na tradycyjne kursy lub mają bardzo nieregularne godziny pracy i przez to nie są w stanie uczęszczać na zajęcia w stałych godzinach. Zachęcam Was gorąco do wypróbowania tej formy nauki.

A Ty próbowałeś kiedyś tej metody?

 

 

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Zgłoś się do nas na zajęcia! 🙂