Przejdź do treści

Niemiecki – dlaczego warto?

Język niemiecki to język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich. Jest bardzo zróżnicowany regionalnie.
Wbrew powszechnej opinii jest językiem urzędowym nie tylko w Niemczech, lecz także w Austrii, Księstwie Liechtenstein, w większych częściach Szwajcarii, Belgii, Luksemburga, Północnych Włoch, Danii i w Watykanie (Gwardia Szwajcarska).
Po angielskim stanowi najbardziej rozpowszechniony język w Europie. Ogólnoniemiecki język literacki nauczany jest jako język obcy m.in. takich krajach jak: Holandia, Skandynawia, Kraje Nadbałtyckie, Słowenia, Chorwacja, Polska, Japonia, Bośnia i Hercegowina, Szwajcaria romańska, Serbia i Czarnogóra, Węgry, Macedonia i Bułgaria. Język niemiecki uchodzi w tych krajach jako pierwszy język obcy wprowadzony do szkół i tym samym zajmuje miejsce przed językiem angielskim. Również w szkołach na Białorusi naucza się języka niemieckiego.
Obecnie szacuje się, że język niemiecki jest językiem ojczystym dla około 100 milionów osób, zajmując tym samym 10. miejsce w  świecie. Uwzględniając pozostałych użytkowników tego języka, okazuje się, że posługuje się nim ponad 120 milionów osób. Około 8% wszystkich stron internetowych zredagowano właśnie po niemiecku – w języku filozofów i poetów, który odzwierciedla bogatą historię i kulturę Niemiec oraz mentalność jego mieszkańców. Jest uporządkowany i logiczny, co sprawia, że warto go odkrywać.
Obecnie atrakcyjnym, a przede wszystkim skutecznym sposobem nauki niemieckiego są zajęcia prowadzone przez Skype.
Zajęcia zdalne są prowadzone indywidualnie co zmniejsza poziom stresu, pozwala dostosować tempo nauki do postępów kursanta i zwiększa efektywność zajęć. Wielu osobom łatwiej się uczyć jeśli nie muszą stawać “oko w oko” z lektorem.
Każdy kursant uczy się według indywidualnego, dostosowanego do jego potrzeb, elastycznego planu.
Godziny zajęć są ustalane indywidualnie z lektorem i mogą ulegać zmianie po wcześniejszym uzgodnieniu, co umożliwia odwołanie / przesunięcie zajęć na inny, dogodny termin.
Lektor zapewnia materiały na zajęcia
Istnieje możliwość przerwania kursu po wykorzystaniu wpłaconej kwoty (brak umów lojalnościowych).
Zajęcia mogą być prowadzone z dowolnego miejsca na Ziemi, co pozwala je kontynuować będąc za granicą, w delegacji, na urlopie, a nawet w czasie choroby.
Oszczędność czasu i środków przeznaczanych na dojazdy podczas tradycyjnych kursów językowych.
Idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w małych miejscowościach, za granicą, mających nieregularny tryb pracy, osób z niepełnosprawnością czy matek małych dzieci
Uatrakcyjnienie zajęć poprzez multimedia (filmy, nagrania) i tablicę interaktywną.
Chciałbyś spróbować? 🙂
Marta Wojtas

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Zgłoś się do nas na zajęcia! 🙂