Przejdź do treści

Dokąd się wybrać na greckie wakacje?

Nadchodzi długo wyczekiwane lato. Jeśli uczysz się greckiego lub dopiero o tym myślisz i chcesz spędzić urlop w Grecji, skorzystaj z naszych podpowiedzi i zobacz, dokąd warto się udać!

Cyklady – zostań morskim wilkiem!

Przepiękny archipelag znajdujący się na Morzu Egejskim to idealny wybór, jeśli marzysz o greckich wakacjach na wyspach. Naksos, Santorini, a może Milos? Wybierz jedną z nich, żeby poczuć wyjątkowy grecki klimat i skorzystać z kąpieli w czystym morzu oraz skosztować tradycyjnych dań greckiej kuchni. A jeżeli nie możesz zdecydować się na jedną wyspę, pomyśl o rejsie, podczas którego możesz pływać od jednej do drugiej i chłonąć Grecję z morskiej perspektywy!

Ateny – historia i natura

Jeżeli wakacje lubisz spędzać w mieście, to na pewno spodoba Ci się stolica Grecji. Tu możesz godzinami spacerować po wąskich uliczkach albo wspiąć się na Likabetos, odkrywając tajemnice greckiej historii. Wieczorami usiądź w knajpce i przy dźwiękach buzuki zaplanuj jednodniową wycieczkę w góry Parnitha albo Imittos lub popłyń z Pireusu na uroczą Hydrę lub Eginę! Skorzystaj z okazji i mów po grecku, aby poćwiczyć znajomość języka!

Peloponez – tu znajdziesz wszystko!

To właśnie na Półwyspie Peloponeskim znajdziesz wiele miejsc o historycznym znaczeniu. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę do tej części Grecji, będziesz mieć znakomitą bazę wypadową zarówno na piesze górskie wycieczki, jak i na plażowanie. Korynt, Sparta, Nauplion, Olimpia, Mistra, Mykeny i Epidauros to tylko niektóre miasta, które warto odwiedzić. Jeżeli lubisz kontakt z naturą i marzysz o odwiedzeniu mniej uczęszczanych zakątków Grecji, Peloponez będzie strzałem w dziesiątkę!