Przejdź do treści

Sezon turystyczny w Grecji

Dla jednych pora wakacji, dla innych – wytężonej pracy. W czasie, gdy większość z nas cieszy się urlopem, spora część Greków pracuje po to, by inni mogli odpoczywać. Jak długo trwa w Grecji sezon turystyczny i z czym się wiąże?

Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś

Zastanawiasz się, kiedy najlepiej wybrać się do Grecji? Sezon turystyczny rozpoczyna się w tu w kwietniu i trwa do października. Choć wyjazd o każdej porze roku ma swoje zalety, to w tych miesiącach trafisz na najlepszą pogodę. Dlatego wiele osób planuje podróż właśnie wtedy. Dla osób pracujących w branży turystycznej miesiące zimowe są okresem odpoczynku po wytężonej pracy. Pracownicy biur turystycznych, sklepów z pamiątkami, tawern i wypożyczalni sprzętu do uprawiania sportów w wielu miejscach zawieszają działalność albo ją ograniczają. Wtedy zwykle wybierają się na wakacje i zajmują się tym, na co latem nie mieli czasu albo szukają dodatkowej pracy. Jeśli trzeba, przygotowują się także do kolejnego sezonu.

Spokojna zima czy szalone greckie lato?

Zimą zwłaszcza na wyspach życie toczy się zupełnie innym rytmem. Zamykają się niektóre wypożyczalnie samochodów i sklepy z pamiątkami, które latem działają od rana do wieczora. Samoloty i promy mogą kursować w ograniczonym zakresie. Grecja odpoczywa! Podróż do Grecji zimą lub późną jesienią ma wiele zalet. Wtedy unikniesz tłumów na ulicach, a jeśli lubisz zabytki, to do wielu miejsc kupisz bilety w niższej cenie. Latem natomiast możesz cieszyć się wszystkimi atrakcjami Grecji bez żadnych ograniczeń – obowiązuje wtedy tryb letni, więc godziny zwiedzania będą wydłużone. Na pewno nie zmarzniesz wtedy na plaży! Masz też do wyboru więcej lotów z Polski. Jeśli nie lubisz skrajności, pomyśl o czerwcu albo końcówce sezonu. Wrzesień i październik to miesiące, w których jest już spokojniej, a woda w morzu nadal jest ciepła. Niezależnie od tego, kiedy zaplanujesz wakacje, na pewno czeka cię wspaniała przygoda!